| adyadutzu a întrebat:

Va rog frumos TPU! Am Windows 7 ultimate si si am o problema cu Microsoft Net.Framework cand incerc sa downloandez un joc de exemplu Metin2, hackuri metin2, jocuri... imi da eroarea asta:

To run this application.you first must install one of the following versions of the.Net Framework:

v2.0.50727

Contact your application publisher for instructions about obtaining the appropiate version of the.Net Framework.

Traducere in romana:

Pentru a rula aceasta prima application.you trebuie să instalaţi una dintre versiunile următoare ale Net Framework.:

v2.0.50727

A lua legatura cu cererea dvs. de editor pentru instrucţiuni despre obţinerea versiunea appropiate a the.Net Framework.

Si cand dau sa instalez Net Framework imi da eroarea asta:

You must use" Turn Windows features on of off" in the Control Panel to install of configure Microsoft.NET Framework 3.5 SP1.

Traducere in romana:

Trebuie să utilizaţi "Porniţi caracteristici Windows de afara", în Panoul de control pentru a instala de configurare Microsoft. NET Framework 3.5 SP1.

Si eu cand intru in Control Panel la Caracteristici Windows nu-mi arata nici un Microsoft.NET Framework 3.5 SP1.

Va rog frumos din suflet ajutati-ma!

Contez pe voi TPU!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite cum faci: Intra in Start->control panel-> Programs ->click pe -> Activare sau dezactivare caracteristici windows -> ti se deschide o fereastra in care DEBIFEZI ->Microsoft Net Framework...versiunea ta si click pe OK.
Acum instaleaza ultima versiune sau versiunea 3.5

Succes!

8 răspunsuri:
| adyadutzu explică (pentru neluL):

NeluL am facut cum mi-ai zis tu dar cand ii dau pe activare sau dezactivare caracteristici windows in arata 1 secunda asteptati si apoi dispare si arata numai alb nu arata sa bifez sau sa debifez da-mi id tau de mess plz sau ajuta-ma ca esti expert TPU te rog frumos! id meu e: cristi_fifa2010

neluL
| neluL a răspuns (pentru adyadutzu):

Nu folosesc messenger!(asta mai lipsea, sa stau pe mess la munca :) ) Trebuie sa-ti apara fereastra asta
http://tiny.cc/5jolgw

| adyadutzu explică (pentru neluL):

NeluL asta e problema mea mie imi apare cum tia aparut tie mai sus dar nu-mi arata alea cu games indexing service cum fac sa-mi apara te rog!

neluL
| neluL a răspuns (pentru adyadutzu):

Ai rabdare pentru ca apare mai greu.

| adyadutzu explică (pentru neluL):

Am asteptat 5 minute am si plecat la magazin 10 minute si tot na aparut ai team viewer sa intri in pc meu = calculatorul meu plz?

neluL
| neluL a răspuns (pentru adyadutzu):

Daca ma intelegi ca sunt la munca si intr-o tara straina...nu-mi permit nimic. Nu pot sa fac mai multe decat iti spun tie sa faci aici chiar si cu teamviewer
Da un restart la pc si incearca din nou.

| adyadutzu explică (pentru neluL):

Am facut asta si tot n-a mers.

neluL
| neluL a răspuns (pentru adyadutzu):

Ai o problema de care nu-mi dau seama acum.