| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti o echipa buna la Naruto Arena pentru: Kiba tenten kankuro hinata shikamaru aburame shino

Răspuns Câştigător
| andreigroza19 a răspuns:

Hmm..cam greu..deoarece fiecare are abilitati de atac general..Eu zic ca Zaku se potriveste oricui dintre ei.are abilitatea aceea cu care ia 45dmg(extreme air cutter), daca folosesti inainte air cutter-ul(normal) cu sansa destul de mare. apoi, un alt partener bun e young kakashi.are 2 jutsuri de atack one target, unul cu damage reduction 5 la urmatorul atac.

Apoi ar mai fi, Hatake Kakashi.Nu e prea impresionant, dar cu Raikiri poate ucide un inamic cu o lovitura penetranta, daca folosetse Nin-Dogs inainte.

Shino ...eh e bnicel doar S...mai ales pentru abilitatile de protectie.ma rog.parteneri buni sunt young kakashi si zaku..in general.bineinteles la nivel mai mare, dupa ce termini misiunile, hatake kakashi e alt partener grozav.si in final un ultim partener, e Kaguia KImimaro.are 3 juts; uri de dmg, si unul dintre el e de 20dmg reduction.altul are 5 dmg inflicted per turn(max 2 turns)inseaman 40dmg +5 in fiecare tura(max2).singurul dezavantaj, e ca primul jutsu de 30dmg si 20reduction il poate folosi doar sub 60% HP.Dar nu conteaza are 2 jutsuri alternative de atack, si unul nu poate fi barat. Sper ca te-am ajutat putin. Daca poti macar da un votwinking