| PopescuAntonio a întrebat:

Va salut, mi-am cumpărat un ps5 de la Orange, are garanție doar un an, mi se pare cam puțin, aveți idee dacă pot sa prelungesc garanția și cam cât plătesc?

1 răspuns:
| cristianmihai1 a răspuns:

In general, durata de garantie pentru produsele electronice, cum ar fi consola PS5, poate varia in functie de producator si de magazinul unde a fost achizitionat produsul. Daca aveti nevoie sa prelungiti perioada de garantie, va recomand sa verificati cu Orange, magazinul unde ati cumparat consola, daca ofera aceasta optiune si care sunt costurile asociate. De asemenea, puteti verifica cu producatorul consolei (Sony, in cazul PS5) daca ofera o garantie extinsa pentru achizitiile lor.