| yAdrian a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S5, cumparat la mana a doua. Am factura, garantia de la vanzator ( a fost cumparat pe firma ). Este cumparat de la Orange, cu garantie la ei >- este o foaie alb-negru, aia este, nu? laughing
Si intrebarea mea este, MA POT FOLOSI EU DE GARANTIE?
Mi se pare mie ( si nu numai mie ) ca are asa din cand in cand unele ezitari telefonul ( lag, se mai blocheaza cateva secunde, intra mai greu in aplicatii, dar NU mereu! )
Aveti ceva idei de la ce ar putea fii astea? ( virusi n-am >- BitDefender cu liceenta )
Are Android 5.0.2. Model telefon SM-G901F ( modelul 4G+ )
Astept raspuns legat despre garantie si ceva idei despre ezitarile acelea.

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut KnifeEdge,

Iti recomandam, inainte de a trimite telefonul in service, sa efectuezi o revenire la setarile din fabrica a acestuia. Poti face acest lucru din Setari - Creare copii de rezerva si resetare - Revenire la setarile din fabrica (ai grija, vor fi sterse toate datele din telefon).

Daca si dupa aceasta operatiune telefonul va manifesta aceleasi probleme, va fi nevoie intr-adevar sa il trimiti in service pentru mai multe verificari. Trebuie sa mergi in orice magazin Orange, alaturi de factura de achizitie si certificatul de garantie si telefonul va putea fi trimis mai departe pentru verificari.

Cu prietenie,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Are garantie si normal ca te poti folosi de ea!

Răspuns utilizator avertizat