| Denis_Ionescu_1995 a întrebat:

Vreau sa fac un server de metin2 cu serverfiles, ma ajuta cineva?

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa faci un servar de Metin2 trebuie sa ai minimul de system altfel nu iti merge.
-2Gb+ Ram minim
-Dual Core sau 2. 0Ghz
-Internet Static (Viteza de minim 5Mbps).

2 Trebuie sa ai urmatoarele Programe ca sa faci un servar de Metin2 pe Pc:
-VirtualBox (Merge si cu Virtualpc2007)
-Servar Files
-Navicat
-Filezila
-Portmap
-Xampp
-Homapage

3 Nimeni nu o sa te ajute sa iti faca cineva moaca.
Trebuie sa faci singur sa faci servar indiferent ce fel de servar ar fi el.

4 Ce trebuie sa stii:
-Servar trebuie sa bagi 2Gb Ram in servar si sa lasi liber 1-2Gb Ram pe system (liber) altfel va merge in reluare sau greu.
-Trebuie sa faci la inceput correct altfel nu va merge si o sa ai probleme dupa aceea.
-Recomand sa folosesti VirtualBox ca este simplu si destul de complex te poate ajuta mai bine aceasta masina virtuala decat celalalate.
-Editarile cele mai multe sunt in: Virtualbox-Servar Files, Navicat si filezila.