| Iuliaa1 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o unitate PC si nu stiu daca o sa functioneze piesele pe care vreau sa le comand

suna cam asa:

procesor amd fx 8350, placa de baza

ASRock 970 Pro3 R2.0, placa video R9 270x, ramii nu conteaza la fel si hdd-ul...sursa m-am gandit sa fie de cel putin 550w.

astept raspunsuri si sfaturi

rog seriozitate

1 răspuns:
| milinalexandru a răspuns:

Uite aici unul bun: http://www.bizoo.ro/......p-gamer-i3
Tu ai spus doar placa video, processor-ul, placa de baza si sursa dar conteaza si ce fel de rami iti cumperi(ramii maresc viteza pc-ului) iar daca vrei un HDD bun uitate la viteza de rotatie pe minut(daca vrei unul rapid cauta 7200 RPM).