| GrigorePurta a întrebat:

Vreau sa imi cumpar Placa video Palit Daytona nVidia GeForce GTX550 TI, 1024MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E si nu stiu daca mi se potriveste adica ce inseamna GDDR5 mie imi suporta asta sau 192 de biti eu la ram am GDDR2 sau conteaza daca e GDDR2 si placa care o iau e GDDR5?
FUNDA!

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Nu are legatura RAM-ul de la calculator cu RAM-ul de la placa video. Poti pune linistit placa video cu GDDR5 dar sa te asiguri inainte ca placa ta de baza are slot PCI-Express, ca sursa ta are o alimentare 1x6pin PCI-E pentru a oferi putere placii video(merge si cu adaptor 2molex la 6pin PCI-Express).