| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa joc mass effect 1 si 2 dar inainte puteti sa-mi spuneti parerea voastra despre estetica gameplay-ul si grafica jocului

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Jocurile astea sunt jocuri foarte bune. Arata bine si merg bine si au si o poveste foarte bine facuta, iar actiunile pe care le faci pot afecta povestea si sfarsitul jocului si de asemenea si elemente din povestea jocului urmator (presupunand ca la mass effect 2 pornesti cu salvarea de la 1). Jocurile astea au o poveste care continua de la unul la altul, mentinand realismul povestii si a personajului pe care-l creezi si a deciziilor pe care le faci, consecintele acestora pastrandu-se pe parcursul povestii intregi, de la Mass Effect 1 pana la Mass Effect 3. Ce faci in primul poate afecta ce se inampla in al doilea si al treilea.

P.S. Eu am reinceput sa joc aceste jocuri acum dupa ce am vazut filmul Mass Effect: Paragon Lost despre un membru al echipajului din jocul al treilea, actiunea petrecandu-se inainte de al treilea joc, in timpul celui de-al doilea joc.

| neca a răspuns (pentru irbis):

Mersi ca mi-ai zis de film dar cred ca namsa ma uit pina nu termin mass effect 3 poftim funda

3 răspunsuri:
| DejaVuDoc a răspuns:

Jocul e tare, gameplay-ul nu este atat de dezvoltat in 1 si 2, nici in 3 nu e foarte stralucit, insa are anumite calitati interesante, dar imi aduce aminte de halo, la gameplay ma refer, dar jocul e fenomenal, poti lua anumite decizii care sa se reflecte in jocul urmator, parerea mea : grafica buna, merita jucat

| Codblackops a răspuns:

Mie unul nu mi-au placut.