| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa ma joc Mass Effect Andromeda, dar nu stiu despre ce este vorba si nu vreau sa stau sa joc si celelalte jocuri. Imi puteti spune despre ce este vorba in mare?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

In cele 3 jocuri de dinainte este vorba despre faptul ca omenirea a descoperit un artifact extraterestru pe Marte. Acest artifact le-a permis sa calatoreasca prin spatiu la viteze mai mari decat viteza lumini, si astfel au reusit sa intalneasca alte civilatii extraterestre.

Mass Effect Andromeda are punctul de start intre al doilea si al 3-lea joc. Un proiect ambitios pus la cale cu alte civilizatii extraterestre, doreste sa trimita o serie de nave catre urmatoarea galaxie, galaxia Andromeda. Calatoria in criostaza dureaza 600 de ani, iar cand ajung acolo, incearca sa gaseasca planete propice pentru a se stabili. Numai ca zona de galaxie in care ajung, este cotropita de fenomene inexplicabile si au nevoie sa rezolve misterul pentru a reface planetele la o stare habitabila.

1 răspuns: