| Petrica1605 a întrebat:

Vreau sa-mi iau GTA 5 si mai intai l-am luat trial sa vad cam cum merge. Am dat totul pe normal (cea mai mica ) si am intre 28-35 FPS. In masina imi sacadeaza foarte rau. Dar e o problema, care e foarte mare. Rezolutia este setata pe 1920x1080, si este blocata asa, din cauza asta am foarte putine FPS-uri ( le-am spus mai sus ), cu siguranta daca as pune 1024 sau ceva de genu m-ar duce cu 50-60 de FPS-uri si as putea sa-l cumpar linistit. Intrebarea este urmatoarea: Cum fac sa deblochez rezolutia? Am vazut ca multi din alte tari au aceeiasi problema, dar nu am gasit nici-un raspuns. ESte blocata pe 1920x1080, si aia e singura optiune, nu-mi apare altele. Vreau sa mai spun ca in unele jocuri, de exemplu daca pun 1024x720 se vede doar partea aia din ecran cat este rezolutia, iar in rest desktop-ul sau pagina pe care sunt in acel moment. Nu la toate, dar la majoritatea asta se intampla.
Specificatii in caz ca e nevoie:
I5-7200U
Nvidia Geforce 920MX 2gb dedicata
4gb RAM
1tb
Este laptop.

1 răspuns:
| gamersamp12 a răspuns:

Placa video e slaba, asigurate ca la video la optiuni si pune pe Fullscree sa nu fie pe Windowed sau altceva si dupa poti edita rezolutia dar inainte sa dai apply sa schimbi si Hetzi la monitor (Hz) pe 60 sau 70 pe cat ti-e monitorul