| BlIX a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum pot sa fac mai mult spatiu in C. Am 20G si 19 G sunt ocupati. Nu inteleg de ce. Am intrat sa sterg anumite programe pentru a face loc ( am crezut ca aceasta este problema) dar nu am nimic ce sterge.(este aproape gol). sunt programe care ocupa foarte putin ...sunt programe care nu pot fi vazute?raised eyebrows va rog sa ma ajutatisad

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Muta din partitia C in D tot ce ai prin download,biblioteca,fisiere video, imagini, muzica... muta-le in D!
Programele tale sunt in C->program files (trebuie sa le dezinstalezi si nu sa le stergi)

| Bogdanux a răspuns:

Ruleaza CCleaner si sigur vei mai elibera din spatiu, probabil e plin de registri si alte chestii.

| DSGline a răspuns:

Sall daca vrei baga id ul meu andy_50centx cu x sau descarca Ccleaner ca face el treaba in locul tau.

| OrochiFan a răspuns:

Hey, este o chestie in propeties -tools-disk defragmented
(nu imi aduc aminte cum se scrie)
acolo va face ceva spatiu liber
happy sper ca te-am ajutat

| andi222 a răspuns:

Pai defragmenteaza disk-ul intra in start apoi all programs apoi accessories apoi system tool apoi DISK DEFRAGMENTER