| mihai2092 a întrebat:

Ziceti-mi tot ce stiti despre Playstation3 inclusiv modare.

2 răspunsuri:
| Alex666666 a răspuns:

Sony PlayStation 2 (PS2) - joc video consolă produsă de Sony Computer Entertainment. Succesor al lui Sony PlayStation. Consola vă permite să rulaţi jocuri special concepute pentru această platformă, stocate pe CD-ROM şi DVD-ROM. Dispozitivul este compatibil, de exemplu, pot utiliza, de asemenea, de cele mai multe jocuri mai vechi disponibil pentru PlayStation. Consola permite de asemenea redarea de DVD-Video si muzica pe CD-Audio. Consola este vândut în standard şi subţire (aceasta este o versiune redusă a consolei, de asemenea, scris ca infracţiune) în negru, şi două culori speciale: Satin Silver (argint) şi Pink (roz). Consola permite, de asemenea pentru joc multiplayer pe Internet - este necesar un dispozitiv suplimentar numit Adaptor de reţea (subţire ca este deja construit).

Specificaţii

* Formate suportate de disc optic: versiuni de CD-ROM, DVD-ROM, CD audio, DVD-Video, mai târziu de unităţi citire CD-R [6] şi DVD-RW / + RW
Conectori * şi consolă:
un controler de 2-port compatibil cu PlayStation
2 slot pentru card de memorie, compatibil cu PlayStation
2 porturi USB
cu port IrDA pentru control de la distanţă (numai modelele SCPH-50004 serie şi mai mari)
cu iesire AV
o sursă de intrare de alimentare (8, 5 V)
o iesire digitala optica (pentru conectarea audio digital)
un slot PCMCIA (numai modelele seria 10000, 15000 şi 18000)
un FireWire (Seria 1xxxx numai - 3xxxx)
pentru expansiune Bay PS2 (Seria 3xxxx numai şi 5xxxx)
cu doar o versiune de subţire: RJ-45 sau RJ-11 (in functie de versiune)

| mihai2092 explică:

Cred ca ti-ai spart capu'. Am zis PS3.