| break a întrebat:

A auzit cineva de firma asta cu plasarea locurilor de munca in Germania, tas-del-meat srl?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face o verificare la Forțele de Muncă din localitate!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| break explică:

Tot eu am sa raspund la intrebarea pusa de mine.Am vrut sa plec cu ei in Germania si mi-au cerut 300 euro zicandu-mi ca o sa plec intr-o saptamana,ca ei au plecari saptamanale.A trecuta o saptamana, 2, 3, ba imi ziceau ca nu e gata apartamentul unde trebuie sa stam, ba ca inca nu are nevoie germanul de oameni.Mai multi baieti ne-am cerut banii inapoi, ni i-au dat dar mai putin cu 30% ca asa scrie in contract, si daca nu il citesti bine la inceput inainte sa dai banii ai pierdut suta de euro.Intradevar au trimis cativa oameni intr-o fabrica unde se face mancare pentru.caini,am vorbit cu un baiat de acolo si zicea ca deja germanul ii trimite pe 6 acasa ca nu ii place de ei din diferite motive.In plus germanul le dadea 4 euro pe ora desi de aici la firma le-a zis mai mult.Care a mai patit-o cu ei sau care mai are intrebari sa scrie mai jos.

| Tucumbar a răspuns:

Asi fi interesat daca ai putea sa-mi faci legatura cu cineva care deja munceste in Germania, trimis de firma asta, sa vad ce spune.