| Marusia a întrebat:

Ai voie cu crema de fata ai alte cosmetice in bagajul de mana in avion?

Răspuns Câştigător
| vik a răspuns:

Ca sa fi sigura ca nu ramai fara ele punele in bagajul care il predai la cala. cele in pungi de plastic transparente sunt cele pe care le cumperi din aeroport si le poti pune in bagajul se manawinking

5 răspunsuri:
| petru a răspuns:

da, in avionu/elicopterul personal

tundenana
| tundenana a răspuns:

Da este voie cu cosmetice... insa nu e voie setul de manichiura (unghiera, foarfecuta etc)

| gabriellas a răspuns:

Conform noilor reguli, poti urca in avion cu nu mai mult de 100 ml lichide, in pungi din plastic transparent. In detaliu pe: http://www.tarom.ro/......-mana.html

| Darry a răspuns:

Cu crema DA, dar sa nu depaseasca 100ml.
Cu cosmetice DA, in afara de forfecute, si pile de unghii care depasesc 6cm.

| vik a răspuns:

Nu ai voie.trebuie sa le pui in bagajul de cala, altfel risti sa ramai fara ele...depinde de la aeroport la aeroport, dar ca sa fi sigura ca nu ramai fara ele pune-le in bagajul care il predai la cala...