| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Un p[olitist care lucreaza la gara CFR Predeal imi face numai necazuri, nu vreau sa fac valva in jurul meu dar nu mai pot.Ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poţi face o plângere împotriva poliţistului direct comandantului inspectoratului de poliţie judeţean.
Ce fel de necazuri îţi face?
Se poate întocmi un dosar de urmărire penală dacă întruneşte elementele constitutive ale unei infracţiuni prevăzute de legea penală iar dosarul pleacă la D. N. A. dacă este vorba de luare şi dare de mită, trafic de influenţă, obţinerea de foloase necuvenite (mai pe scurt dacă este un poliţist corupt!), etc.
Pa, pa.

| Hombre a răspuns:

Fai un flagrant si la dracu cu el sa duca la taiat lemne.

Răspuns utilizator avertizat
| danny_7173 a răspuns:

Fa plangere daca nu reusesti la dna la nivelul Europei nu incerca cu flagrant ca nu merge asa daca ar fi sa-l dai in judecata si ii arati judecatorului filmarea n-o sa puna la socoteala pentru ca poate fi falsificata sau poate l-ai facut tu sa zica intentionat nmijte lucruri care-l il dau de gol si nu-l va lua in considerare

| GyeBaek a răspuns:

DUte la sectie si zi ca politistu cu tare iti face probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai necazuri, adica? Daca face glume cu tine, astea nu inseamna necazuri. Explica, dezvolta...
In primul rand n-ai ce sa cauti la DNA atat timp cat nici macar nu stii de ce sa-l acuzi. Iar prima data plangerea se face la sectia de politia si apoi dosarul este inaintat la DNA.

| consilierindragoste a răspuns:

Fa o plangere la dna in orasul tau