| gabriela232323 a întrebat:

Am fost trimis in judecata pentru viol, santaj si pornografie infantila tata partii vatamate are pile peste tot, as vrea sa cer medierea asta inseamna ca imi asum vinovatia chiar daca sunt nevinovat? si care ar fi pretul care l-ar cere?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti recunosti vinovatia atunci vei fi condamnat, doar ca pedeapsa iti va fi redusa cu o treime.
Daca nu esti vinovat atunci nu recunoaste si i-ati un avocat bun, mai ales unul specializat pe cauze penale.
Violul este greu de dovedit, santajul ceva mai usor, daca exista inregistrari si por..grafia infantila doar daca ai raspandit fotografii sau ai postat pe internet.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca esti vinovat sper sa putrezesti acolo.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Te cheama Gabriela si de fapt esti un "tu"? Imi place chestia cu actoria si manipularea pe care ai incercat sa o faci, kid. Totusi nu accept violul, santajul sexual, agresiunea sexuala, fortarea, vruscarea, etc, etc. Cel mai probabil o sa ajungi dupa gratii, pana atunci se poate dispune arestarea ta preventiva pentru ca reprezinti un pericol social. Deci, se aduca dosarele, captele de acuzare, caci probabil nu e vorba doar de o fata si iti pregatesti pijamaua si perna. Have fun! Pune-ti vazelina, nu o sa doara D

| NameHarris a răspuns:

Pai daca nu au probe si te comdamna faci recurs si muti procesu la alta tribunal din alt judet unde nu are pilehappy Sau muta acumahappy

| gabriela232323 explică:

Sunt baiat si nu e asa cum spui tu nu au probe ma tin asa de 1 an si 3 luni

| MistretulPufos a răspuns (pentru gabriela232323):

Da, in intrebarile tale vad ca iti vine ciclul..nu cred ca esti baiat

| gabriela232323 explică:

E vorba ca eu eram in Anglia cand a depus plangere pentru un numar de 16 infractiuni frate ea nu are probe eu am adus probe doar ca tatal ei e sefu jandarmerie dosaru a fost intrumentat de procuroru adjunct

| mihai69 a răspuns (pentru gabriela232323):

Tu erai în Anglia când a depus plângerea, dar când s-au petrecut „presupusele" infracțiuni, unde erai?!?
Mai bine îți iei un avocat bun dacă știi sigur că nu ai nicio vină. Totuși e ciudat că i s-a pus cuiva pata pe tine exact pe genul acesta de infracțiuni.

| gabriela232323 explică:

In declaratie zice 2 sau 3 spetembrie 2014 si a depus plangere pe 18 noiembrie 2014 eu am plecat pe 5 septembrie ea a depus plangere pentru ca vorbeam cu alta fata cat timp eram in Anglia

| mihai69 a răspuns (pentru gabriela232323):

E clar; ai mare nevoie de un avocat foarte bun.

| gabriela232323 explică:

Ei vor bani dar daca accept medierea ma mai poate condamna?