| FARANUME1907 a întrebat:

Am înțeles ca din 2020 se va băga o lege care spune in felul următor : pentru a putea lua permisul de conducere va trebui sa ai diploma de bacalaureat. As vrea sa aud niște păreri daca este sau nu adevărat, eu am căutat peste tot dar nu am găsit niciunde cum ca ar vrea sa bage aceasta condiție, păreri cu argumente va rog,

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai inteles asta dar nu este adevarat si nu cred ca o sa existe o asemenea prevedere legala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici macar propunere in acest sens nu exista

| FARANUME1907 explică (pentru Ioandelasal):

De aceeasi parere sunt si eu, insa in grupul meu de prieteni se vorbea despre subiectul asta si era luat foarte in serios. Le am zis ca nu cred ca va exista aceasta lege, ar ramane fara o gramada de soferi laughing pe viitor, multumesc de raspuns happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru FARANUME1907):

De cativa ani, la fiecare cateva luni, mai arunca vreunul aceasta prostie pe internet si altii cred.