| Bgt_Gabriel_1998 a întrebat:

Salut, am inteles ca o sa avem 4 probe pentru carnetul de conducere, am cautat in monitorul official si nu m gasit nimic, voi ce stiti? baga legea si daca da pe ce data?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai inteles tu asta, eu n-am vazut nimic de acest gen. Este adevarat ca o perioada, inainte de 1989, au mai existat 4 probe: proba teoretica, parcurgerea unui traseu in poligon, conducere in oras ziua si conducere in oras noaptea. Si in prezent exista 3 probe pentru motociclete. O sa aflam daca si cand se vor introduce cele 4 probe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost o propunere legislativa care probabil a murit cu vechiul parlament

| Dσℓℓу a răspuns:

Deocamdata,sunt doar vorbe.Nu te ingrijora, nu o sa le bage prea curand. Vor fi tot sala si orasul, inca vreme buna de acum incolo.