| miiiraaa a întrebat:

Am o vulcanizare langa mine si isi desfasoara activitatea pe domeniul public(pe trotoar in fata portii mele) e legal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate avea autorizatie sau daca are ceva este ilegala. In autorizatie trebuie sa scrie unde se desfasoara activitatea, si in majoritatea cazurilor scrie -in incinta - si scrie si cite posturi / masini au voie sa " faca " simultan. Asta ar insemna ca ai poate au autorizatie pentru o masina dar din lacomie, daca opresc 5 masini simultan, le fac pe toate si asa se ajunge sa lucreze pe strada.
Verifica autorizatia sub acest aspect, al programului de functionare si mentinerea linistii. ( adolf )

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca are autorizatie de la Primarie si plateste pentru folosirea domeniului public este pe marginea legii, normal ar fi fost sa ceara si acordul vecinilor, fiind o activitate poluanta. Vezi daca este in regula si daca nu este poti reclama la Primarie si Garda de mediu. Succes si numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă are aprobarea (autorizație) de la primărie pentru utilizarea domeniului public contra cost, nu este nimic ilegal.
Pa, pa.

| foxi a răspuns:

Da, daca a inchiriat spatiul de la primarie!

| GyeBaek a răspuns:

Nu, fa plagere l-a politie ca deranjeaza.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Nu... nu are voie pe domeniu public. cel putin asa cred. daca sta chiar in fata portii poti sa te certi cu ei sa se dea mai incolo rolling on the floor pentru. ca e in fata portii tele. si te deranjeaza. dar din cate stiu eu vulcanizarile au o parcare in fata. sau chiar o curte unde lucreaza la masina.

| Tomy_7490 a răspuns:

In primul rând ar fi trebuit să-ți ceară acordul pentru a funcționa în vecinătatea ta. pentru folosirea terenului aparținând domeniului public-trotuar, trebuie să plătească o taxă la primărie și să aibă autorizarea acesteia.