| stefan2008 a întrebat:

Am redobindit cetatania romana cu resedinta in Bucuresti
Intrebarea
Cum pot sa contrloez la momenta daca exista aceasta inscriere
La moment ma aflu in strainatate

4 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Doresti sa stii daca intr-adevar s-au operat modificarile? Ai depus juramantul de credinta? Dupa depunerea juramantului, se elibereaza un certificat de cetatenie romana.
Misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale Romaniei pot elibera, la cerere, dovezi de cetatenie pentru cetatenii romani aflati in strainatate.

| cristiancristir a răspuns:

Ii scrii lu mos craciun o scrisoare cu dorinta ta, ai grija sa fie cu confirmare. Dupa cateva zile o sa primesti raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe acest site numele tau
http://www.just.ro/......fault.aspx
site-ul de baza este http://www.just.ro/ iar rubrica Cetatenie - Totul despre cetatenie este pe coloana din dreapta cand te uiti la ecran intr-un cadru colorat, dai click acolo si cauti periodic la rubrica cetatenie acordari/redobandiri, poate dosarul tau este in asteptare de a fi publicat in Monitorul Oficial.
Se poate cauta vad si dupa numarul de dosar inregistrat de tine la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olteanu vasile dm