| coridrag a întrebat:

Am reinceput serviciul pe data de 9.03.2010, dupa concediul de 2 ani pentru ingrijirea copilului. Problema mea este ca am dat copilul la cresa si raceste foarte des, ultima oara a facut pneumonie si a trebuit sa stau acasa cu el 2 saptamani.
Am dus la serviciu certificatul de concediu medical pe ultima saptamana in care am stat acasa si acum imi cere de la serviciu, sa ma duc eu personal la Agentia de prestatii sociale (unde am depus actele pentru indemnizatie?) sa cer o adeverinta cu indemnizatia pentru ingrijire copil in varsta de pana la doi ani, pe ultimile sase luni pe care le-am primit.
A mai fost cineva in situatia mea?

1 răspuns:
| bluerose a răspuns:

Trebuia sa duci adeverinta la reinceperea serviciului.Adeverinta trebuia prezentata si la ITM impreuna cu actul aditional de reincepere a serviciului. Adeverinta se elibereaza pentru toata perioada in care ai stat in concediu pentru ingrijirea copilului.