| omar456321 a întrebat:

Salut! Am cumparat o masina recent si urmeaza sa o declar la directia de taxe si impozite.
Omul care mi-a vandut masina nu mi-a adus un certificat de atestare fiscala, in loc mi-a adus contractul de vanzare-cumparare dupa ce l-a dus la primaria din judetul lui care a fost stampilat pe partea unde scrie ca vanzatorul nu are datorii la stat. El zice ca pot duce acel contract vanzare-cumparare pe post de fiscal si ca nu trebuie specific un certificat separat. Asa e sau nu stie el?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa este. Nu se mai eliberează fiscal. Se ștampilează direct contractul

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De peste 1 an certificatul de atestare fiscala, de la vanzator, a fost inlocuit cu inregistrare de catre cumparator la compartimentul de impozite si taxe de la primaria de domiciliu.