| JetBlueJet a întrebat:

Am si eu 2 intrebari care pentru unii sau pentru toti ar putea parea destul de stupide big grin
1)Daca doi parinti s-ar deghiza in alte persoane si si-ar rapi propriului copil, s-ar pune drept rapire? thinking
2)Se presupune ca un barbat, prin niste operatii devine femei, apoi doreste sa fie lesbiana... ce va fi pana la urma?(faza asta am vazut-o intr-un desene animat, desigur nu de copii rolling on the floor, si NU, nu e cu scene deocheate)

37 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Fapta ar putea fi socotita infractiunea de lipsire de libertate in mod ilegal, daca indeplineste conditiile prevazute, conform Codului penal, citez:
"ART. 205.Lipsirea de libertate în mod ilegal
(1) Lipsirea de libertate a unei persoane în mod ilegal se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 7 ani.
  (2) Se consideră lipsire de libertate şi răpirea unei persoane aflate  în imposibilitatea de a-şi exprima voinţa ori de a se apăra.
(3) Dacă fapta este săvârşită:
a) de către o persoană înarmată;
b) asupra unui minor;
c) punând în pericol sănătatea sau viaţa victimei,
pedeapsa este închisoarea cuprinsă între 3 şi 10 ani.
  (4) Dacă fapta a avut ca urmare moartea victimei, pedeapsa este  închisoarea de la 7 la 15 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
(5) Tentativa la infracţiunile prevăzute în alin. (1)-(3) se pedepseşte."
2.Va fi femeie si lesbiana.

| whatevernvm a răspuns:

Ce intrebari filozofice

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca il rapeste da se numeste rapire big grin indiferent cine o face.
si la a doua intrebare... el e travestit in primul rand. Dupa nu cred ca se mai poate cataloga laughing
Si ma intreb oare cum ai dat de desenul asta laughing

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Pe Central Comedy Extra gasesti de la ora 23(cred) pana dimineata doar desene dintr-astea laughing Daca vrei iti dau si exemple, ca le stiu pe toate rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Ce. South parca? Dl garrison?

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

De unde le stii laughing?

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Cum sa nu le stiu laughing ma uit si la drawn together dar nu prea imi place si la ugly americans. Dar la south parca ma uitam de cand eram mic. Il ador. Si ce ai zis? Ca nu e cu scene deocheate? laughing

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Ooobatting eyelashes Bate palma fratziwera big grin Mah... Mie nu mi se pare ca-s atat de deocheate, bine recunosc poate unele laughing (Sau marea majoritate laughing )

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Stiam eu laughing
Care e episodul tau preferat?

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Sunt multe care imi plac foarte multbatting eyelashes, dar am vreo 2 care as vrea sa le revad (Unul cu paducii si celalalt cu un baietel care e acuzat ca e terorist sau ceva de genu).Nu ma uit la numarul episodului (Al tau care e?)

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Misto ala cu paduchii. Mai ales faza de final. Unde s-ar refugiat laughing Nu ma asteptam.
Si ala cu baietelul imi amintesc.
Episodul meu preferat este, de fapt sunt 3 ca este pe parti. E Tara Imaginatiei. A fost un episod genial. In care ajung paietii aia prin Taramul imaginatiei si acolo sunt toti, toate personajele din imaginatie. Si e razboi si alea laughing A fost genial. Si Cartman era neindreptatit. Trebuie sa il vezi.

| JetBlueJet explică (pentru JetBlueJet):

Vorbesc de South Park (Dar tu poti spune si din alte seriale big grin)

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Mai mult ca sigur ma voi uita happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Pai din sauthpark e. Imaginationland se numeste episodul big grin
Si mai sunt si altele foarte "frumoase". Dar am observat ca fiecare episod ridica o problematica din viata reala. Si ascunde asta foarte bine in niste desene big grin

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Tu esti in ultimul an de liceu, sau primul de facultate? smug

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Primul de facultate. De ce intrebi?batting eyelashes

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

E greu? (La ce profil esti?) Intrebasem si eu de curiozitate big grinbatting eyelashes

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Sunt la Electronica si Telecomunicatii Timisoara big grin
Mda, e greu. Dar ma descurc.
Tu cum stai cu scoala?

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

O bravobatting eyelashes Eu cu scoala sunt foarte bine, sunt unele lectii pe care nu le inteleg mai deloc (noroc ca am o sora care sa imi explice deoarece a fost si ea la acelasi profil la care sunt si eu) unele le inteleg happy Si eu de abia astept sa intru la facultate big grin...(E atat de fain cum cred eu ca e?)

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Prima data e nasol happy Adica nu stiu la tine. Dar dupa o sa fie frumos big grin dupa ce te obisnuiesti.

| Kaℓi a răspuns:

1. S-ar pune drept nebunie. De ce sa-ti rapesti propriul copil? sigur, in conditiile in care prin actiuni anterioare si-au pierdut legal calitatea de parinti, clar ar fi rapire.

2. Ar fi o persoana careia ii plac tot femeile, a ajuns de unde a plecat. Dar ce drum interesant! happy

| JetBlueJet explică (pentru Kaℓi):

Pentru 1)S-ar presupune ca parintii ar dori sa vada cum ar reactiona in cazul asta (Zic si eu) tongue

| Kaℓi a răspuns (pentru JetBlueJet):

Cum ar reactiona, cine?
Copilul, sau societatea?

| JetBlueJet explică (pentru Kaℓi):

Copilul (scuze ca nu am mentionat cine)

| Kaℓi a răspuns (pentru JetBlueJet):

Tot la nebunie "s-ar pune". Un om normal nu si-ar speria copilul in halul asta, din niciun fel de curiozitate.

| Idkidk a răspuns:

1) Fac ce vor, nu is eu mama copiilor. happy
2) Va fi Conchita. =]]

| SergiuBoss11 a răspuns:

1 poti sa-l si omori daca e al tau.
2. se numeste paradox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeuna m-am intrebat de ce homosexualii pasivi nu sunt atrasi de lesbienele masculinizate... Si daca ar fi absolutul homosexualitatii sau o chestie normala, fiind vorba despre un barbat si o femeie.

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

smug Si eu m-am gandit la asta ...doar dupa ce ti-am citit raspunsul big grin

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca o lesbiana, indiferent cat e de masculinizata..nu detine echipamentul necesar satisfacerii cerintelor homosexualului PASIVwinking
Logic...zic eu happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Adica, o lesbiana poate satisface o femeie dar nu poate satisface un homalau? Pana la urma vorbim despre o cheie si o yala. Sau mai multe.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da...dar in cazul descris de tine
..cheia nu vrea sa intre in yala. Prefera ca o alta cheie sa intre in propria yala....deci logica mea se aplica. Avem 2 yale...si lipsa de chei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Pentru ca ai incurcat tu cheia si yala, d-aia! Pentru ca in cazul nostru el vine cu yala si ea vine cu cheia. Si, la fel cum lesbianele gasesc chei, una pentru cealalta, asa si in cuplul nostru desprins din poveste, ea va veni cu cheia pentru... inima lui.

Auzi, logica ei se aplica...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si de unde papuci are ea cheie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

De unde sa stiu eu, nu sunt lesbiana! Presupun ca o ia din acelasi loc de unde ia chei si pentru celelalte lesbiene...

| MistretulPufos a răspuns:

La 2 te refereai la domnul Garrison din South Park? laughing

| TRZ a răspuns:

Da se cheama tot rapire
Se cheama travestit