| AdrianJechiu11112 a întrebat:

Am si eu nelamurire. Sunt din Republica Moldava si am obtinut cetatenie Romana. Sunt in Germania si m-a oprit politia cu buletin Ro si aveam permis de conducere MD. Mi s-a spus ca nu mai am voie sa conduc cu acest permis. Am antrebat daca merg in RO sa-l schimb pot circula cu el aici ( permis ro ), au zis da fara probleme. Am plecat in Romania si l-am schimbat, (nu m-am scos de la Ameldung ). Am ajuns in Germania si mi s-a zis ca sa predau permisul pe doua luni. Cand m-au oprit ultima data aveam permis MD cand l-am predat aveam RO. Intrebarea e posibil sa mi se anuleze acest permis Ro aici in Germania?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul nu ti-a fost anulat ci ti-a fost suspendat dreptul de a conduce pe perioada respectiva.
Vei reprimi permisul dupa ce expira perioada.
Sa nu conduci in aceasta perioada.