| andrei28743 a întrebat:

Am văzut pe internet ca se poate încheia un contract de Leasing de personal între o firma de construcții și o firma de recrutare (adică un contract de munca pe o perioda determinata -pana ce se face lucrarea ). Intrebare este se poate încheia un contract de leasing de personal între 2firme de construcții pe o perioda determinata?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este vorba de leasing, acesta se poate face doar pentru utilaje de constructii.
Ce spui tu este munca temporara prin intermediul unui agent de munca temporara, vezi art.88 - 102 din Codul muncii, rep. in 2011, cu md. si compl. ulterioare.