| tamojnik a întrebat:

Poate cineva sa-mi zica la care firma de recrutare personal pot sa aplic pentru un loc de munca peste hotare.

4 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa lucrezi...search google.

| tamojnik explică (pentru user5493):

Am gasit agentii care propun de lucru si gasesc multe comentarii despre agentiile unde plataesti toate taxesele, peurma nu-ti dau de lucru ori te duc peste hotare si te lasa in voia soartei.

| iasicumpara a răspuns:

Incearca pentru inceput sa cauti pe ejobs.ro si bestjobs.ro locurile de munca in strainatate si aplica pentru ceea ce ti se potriveste. Firmele de recrutare pentru strainatate pot avea conditii care sa nu te avantajeze. De asemenea, cel mai bine ar fi sa contactezi angajatorul direct - nu inainte de a sti care este legislatia muncii in tara respectiva.

| tamojnik explică:

Imi caut de lucru ca un sofer in Germania, timp de 3 luni in fiecare zi trimat CV si nimeni nu-mi raspunde, doresc sa gasesc vreo agentie cu care pot sa-mi gasesc lucru(dar o agentie de incredere)