Întrebare recomandată | Predator30 a întrebat:

Buna seara TPU! Am vazut multe discuti despre firma Vyd offers srl Pitesti care este o firma de recrutare pentru strainatate din cate am vazut eu,am citit mult despre ei pe site aici,forum etc, dar totusi nu am inteles daca este o firma serioasa sau doar doresc sa iei bani de pe tine.Adresez aceasta intrebare doar celor care stiu si au o experienta traita cu aceasta firma sau ce stiu despre ei,eu ma gandeam sa plec in vara la munca cu firma Vyd Offers srl Pitesti, dar nu stiu ce ma asteapta si de aceea poate cei care au plecat cu firma aceasta m-ar putea ajuta sa stiu sunt seriosi sau nu..Si daca mai ma si ajuta sa imi spuna niste firme cu care a mai plecat sau stie niste firme serioase care recruteaza personal pentru munca in strainatate(sa nu uit eu doresc vara aceasta sa plec in strainatate) ofer si funda si ii raman recunoscator.Multumesc anticipat celor ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| mariusp1119 a răspuns:

Salut tuturor!
In primul rand nu aduc comentarii la celelalte postari si nu critic pe nimeni,eu doar postez ceea ce mi s-a intamplat in legatura cu plecarea prin intermediul acestei firme VYD OFFER LOGIC Pitesti.
Daca administratorul acestei firme dna MIROIU IULIANA FLORINA cat si colaboratorul ei dl COSOVEANU IONICA considera ca ceea ce am postat nu este adevarat,ma pot obliga sa le demonstrez ca totul este doar o falsa oferta de munca ce reies din contractele facute la aceasta firma.
Fiecare face ce vrea,asa am facut si eu,am mers pe incredere si m-am inselat in privinta lor.
Si nu am plecat o data prin intermediul lor ci de doua ori si am patit la fel,asta nu mai e coincidenta ci doar faptul ca nu isi onoreaza contractul asa cum trebuie.
In tara totul este ok,firma este legala,contractele de mediere se fac cu stampila firmei si pe raspunderea firmei,comisioanele se platesc pe baza chitantei firmei dar adevarata problema o intalniti in tara unde trebuie sa ajungeti,eu am facut contract pentru Italia,in cazul de fata.
Se fac doar niste contracte de mediere intre solicitanti si firma iar ca firma colaboratoare din Italia apare IMPRESA di PULIZIA PULIBRILL DI ITALIA sau BRILLA DI PRESA PULIZIA DI ITALIA,firme ce nu au nici o legatura cu aceasta firma din Romania.
Nu ti se specifica exact unde trebuie sa ajungi,te va duce colaboratorul firmei,totodata fiind si soferul care va transporta la acel loc de munca,lui i se va plati drumul pana in Italia de catre cel ce este transportat la locul de munca si tot lui i se vor da comisioanele pentru gasirea locului de munca.
Asa am facut si eu si pana aici totul a fost ok,dar in Italia e cu totul altceva.
Mai exact daca el nu te va duce la locul de munca,atunci te va plasa la altcineva si vei fi obligat sa platesti alte comisioane,daca te duce la locul de munca vei constata ca patronul italian nu stie de venirea ta si cel mai rau este ca nimic din ce scrie in contract aici nu se respecta.
Firma care apare pe contract nici nu exista in Italia,inainte sa plecati puteti verifica.
In contract trebuie sa specifice exact numele locului de munca,adresa si numele angajatorului.
Contractul se face in doua limbi si anume limba tarii din care esti si limba tarii in care ajungi.
In momentul cand ajungi in tara angajatoare tu ca angajat trebuie sa ai deja dosarul personal la acel angajator,sa se stie de sosirea ta,si se specifica exact perioada lucratoare.
Eu am mai fost plecat printr-o firma si stiu cum se fac aceste contracte legale direct cu angajatorul prin intermediul unei firme romane,aici in acest caz nu este asa.
In momentul in care angajatorul nu este multumit de prestatia ta,firma care te-a trimis este obligata sa iti schimbe locul de munca,in schimb aici daca tu nu figurezi la ei fiind trimis de aceasta firma,o sa ramai pe cont propriu.
Sunt niste simple contracte de mediere intre firma si solicitant,pe teritoriul strain nu sunt valabile,ele nu apar acolo unde trebuie sa ajungi, deoarece te trimite intermediarul, in caz ca nu iti gasesc de munca ei nu pierd nimic iti returneaza comisionul de 50% in tara dar ramai cu alte cheltuieli care nu ti le acopera nimeni.
Mai rau poate sa fie ca acel colaborator sa te lase pe unde stie si sa nu se mai intoarca,asa am patit eu,sunt pasat de la unii la altii si peste tot se cer comisioane,aici in zona orsului Napoli exista un cerc de oameni ce plaseaza persoane aduse de acesti soferi in speranta ca le cauta de munca.
Aveti grija daca plecati prin aceasta firma la toate detaliile si cereti sa vi se confirme exact unde plecati si daca contractul vostru are valoare in tara straina si se respecta de angajator.
Ofertele acelea primite prin mail de catre firma aceasta nici pe aproape nu sunt ceea ce par.
Nu exista atatea locuri de munca,cand aici abia se gaseste un loc de munca cat de cat mai ales in zona asta Roma sau Napoli,eu am plecat ca cuplu si aici mi se spune ca pentru barbati nu este nimic de munca,doar femeile sunt cautate de patronii italieni.
M-am saturat sa ma tot plimb cu bagajele de la o persoana la alta ca mi se gaseste de munca si cel mai rau este ca aici nimeni nu ia in considerare contractul facut la firma,este egal cu zero.
In caz ca cineva stie despre ce vorbesc ma poate contrazice,eu ii aduc dovezi si voi raspunde pentru tot ceea am scris mai sus.
Acum sunt in Italia si firma respectiva cat si soferul care m-a lasat aici nici nu stiu unde sunt.

Mai jos aveti niste mesaje de la alti inscrisi cu parerile lor si sitte-urile unde poti gasi o parere despre ei, luati-o in considerare, va va ajuta!
Mai puteti intra pe forum vyd offer sau vyd offer TPU!

http://www.italiaromania.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2289
http://angajare.info/angajare-personal-in-strainatate-pentru-2013-2/

http://consilierjuridicgermanoroman.com/......t-page-12/

EDDIE | noiembrie 7, 2012 la 10:41 am | Răspunde
BUNA ZIUA! AM O INTREBARE REFERITOR LA ACEASTA FIRMA DE PLASARE SI CONSILIERE LOCURI DE MUNCA, ESTE DE INCREDERE?
office. vydofferlogic@gmail.com
casiana | noiembrie 8, 2012 la 12:39 pm | Răspunde
buna! si eu am apelat la scoala vyd offer logic srl pitesti.insa am ramas dezamagita de ei pentru ca au costuri ascunse si se contrazic in mai multe lucruri. eu am dat inapoi dupa plata primei taxe,,, astept returnarea jumatatii taxei de procesare, termenul limita fiind la inceputul lui noiembrie… sfatul meu este sa verificati firma italiana si daca aveti pe cineva din Italia sa verificati firma si sa trageti concluzia singuri, daca se merita sau nu!
Atentie! toate firmele, ca sunt tepare sau serioase, sunt inscrise la ITM si par a fi in regula. deci aveti grija la alte detalii! http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t895101.html
lya20
9 November 2012, 23:41
Pai cum ai reusit, a fost poate facultatea prea usoara si ai avut timp sau ce anume? Degeaba iti zic in ce domeniu vreau sa lucrez acum, nu prea am de ales acum si chiar as lucra in orice domeniu, deci n-are relevanta intrebarea. Legat de ce vreau sa fac in viitor, inca nu sunt %sigura. [img]http://forum.softpedia.com/.......gif[/img] prefer sa mai trec prin anumite experiente ca sa stiu exact ce sa aleg, pentru ca de facut as face multe.
Am aplicat acum 2 luni la niste anunturi de la asa zisa "firma recrutare SC.VYD OFFER LOGIC,si am primit chiar azi raspuns.dar cand am cautat informatii despre ei acum ceva timp pe net, nimic de rau.Azi cand am cautat din nou, se pare ca au dat de curand ceva tepe.sau multi au platit comision si inca asteapta sa plece...

| Predator30 explică (pentru mariusp1119):

Miky222 toata stima iti multumesc ca ai avut atata rabdare sa imi spui experienta ta pe care ai trait-o, imi pare rau ca ti s-a intamplat asta si acum ca mi-ai scris si sunt ferm convins ca ceea ce ai scris tu este 100% adevarat vreau sa iti Multumesc din tot sufletu si jos palaria in fata ta, multumes frumos inca o data si mult succes sper sa reusesti la un momendat sa pleci, si eu m-am gandit la vyd offers cand vedeam ce oferta au ca ii tentat dar acum din ce mi-ai spus tu nici nu le mai dau nici o importanta ...Stima si respect, Succes! O seara placuta si sa te intorci cu bine din Italia si sa reusesti sa pleci dupa...

8 răspunsuri:
| mariusp1119 a răspuns:

Este firma legala dar nu au nici o legatura ce scriu pe contractul de mediere facut in tara cu ce este aici in Italia... dupa cat timp si pe unde am fost tarati de ei nici pana acum nu am loc de munca, nici eu nici sotia, m-au lasat pe mana altora ce nu au nici o treaba cu cei de la firma si datorita faptului ca am postat adevarul pe forumul vyd offer tot ei ma dau in judecata, adica tot eu cu banii luati si tot eu sunt vinovat ca postez adevarul si o sa-l dovedesc in instanta cand ma voi judeca cu ei.
va rog cei care mai sunteti patiti cu ei, faceti-mi apel si vreau decat sa imi confirmati prin ce a-ti trecut si voi.
nu am cerut decat un loc de munca si m-am ales cu bani cheltuiti si stres.
CEI CARE SUNT PATITI CU ACEASTA FIRMA MA POT GASI LA ID-UL:markutty_sl@yahoo.com,imi puteti da mail aici. Marius.

| mariusp1119 a răspuns:

Asa cum am spus si mentin ca hartiile facute la aceasta firma VYD OFFER LOGIC din Pitesti,indiferent de natura lor,ca sunt contracte de mediere,ca sunt contracte de munca,oferte sau alte minuni,le poti arunca la gunoi in ciuda faptului ca pe ele se platesc comisioane luate ilegal,asa ceva nu se percepe decat dupa ce semnezi un contract de munca cu angajatorul nu cu firma de mediere din tara.
In schimb,la aceasta firma platesti comisioane pe aceste contracte facute toate la sediul firmei,trimise prin mail, scanate, unele nesemnate.
De aproape un an si jumatate la aceasta firma s-au inregistrat in jur de 260-270 de contracte de mediere,bag de seama ca atat cat nimeni nu isi da interesul sa cerceteze ca aceasta firma a pacalit sute de persoane,o va face in continuare fara nici un fel de regret, asa ca noi cei in cauza trebuie sa punem in alerta institutiile competente, sa luam legatura intre noi si sa reusim sa facem dovada ca aceasta firma functioneaza cu documente ilegale si ilegal.
Nu garanteaza ca daca sunt inscrisi la Registrul Comertului ofera locuri de munca existente si percepe comisioane pe contracte legale.
Eu am fost personal la ITM Arges si cand am intrebat ce pot face dansii in aceasta situatie mi-au raspuns ca le poate da decat amenda si atat.Pe data de 1 nov 2013 am intrebat la ITM,zi in care am fost cu inca o persoana si una din acele persoane pacalite de aceasta firma si am depus plangere si la IPJ Arges,asa cum ar trebui sa faceti toti in aceasta situatie,daca nu o puteti face personal,se poate face si electronic,prin mail.
Deci cate persoane mai trebuie sa fie pacalite ca aceasta firma sa fie amendata sau inchisa,oare cate?
Voi,cei inselati,o puteti face,eu unul,va voi sta la dispozitie cu tot ce va intereseaza si va voi indruma ca sa va puteti arata dreptatea in fata acestei firme.
Daca va uitati mai bine ofertele apar pe domeniul hotelier-pensiuni-restaurant si in lunile decembrie,ianuarie,februarie,martie, luni in care acest sezon e mort pe plajele din sudul Italiei.
Oferte de diferite munci, cu locuri de 30-40 persoane(cupluri,femei,barbati) semnate de voi aici in tara,sunt inexistente in Italia,odata ajunsi acolo veti constata ca abia se gaseste de munca,de cupluri nici nu poate fi vorba si daca persoana de care veti da si va spune ca este colaboratorul Monicai,va va comunica ca aici nu se face contract de munca iar daca aceste persoane va vor gasi ceva de munca vi se va lua iarasi comisioane,veti constata ca ofertele semnate in tara sunt inexistente iar contractul de munca il puteti arunca deoarece nu se regaseste in locul unde a-ti ajuns,un contract facut in limba romana si cu date incerte sau inexistente total sau partial.
Pe contractele de mediere apare ca manager si furnizor dna MIROIU IULIANA FLORINA iar cand veti ajunge in Italia cei de acolo,adica persoanele de legatura o cunosc cu numele de MONICA, deci care este numele adevarat al acestei persoane?
Mare mirare cum o firma ca aceasta are deja destule firme colaboaratoare in Italia ce apar cam pe acelasi domeniu(al curateniei), unele cu aceeasi adresa dar si cu date de localizare impartial inexistente.
Si iata care sunt firmele acestea care le-am reperat de la diferite persoane pacalite si cu care am luat legatura:

IMPRESA DI PULIZIA PULIBRILL cu sediul in VIA DOLCEBUONO 9-81030 CASTEL VOLTURNO ITALIA, reprezentata de GIOVANNI TOSCANO

SC. LA BRILLA IMPRESA DI PULIZIA DI DALLA ROSSA FRANCO cu sediul in VIA CASSINO (FR) st ROMA 22 -03043 ITALIA inregistrata registrul comertului cu Dalla Rosa Franco Piva Nr. 04061122541, reprezentata legal prin Dalla Rossa Franco

SC.IMPRESA DI TOSCANO cu sediul in VIA DOLCEBUONO Nr.7-81030 CASTEL VOLTURNO (CE) ITALIA inregistrata registrul comertului cu Piva Nr. 02112300617

LA BRILLA DI PRESA PULIZIA DI ITALIA
Eu detin aceste hartii ce atesta ca firmele colaboratoare relatate apar la aceasta firma, documente capatate de la persoane pacalite.
Daca nu ma insel pe usa unde aceasta dna isi are sediul are program de luni pana joi orele:10-16 dar nu o veti gasi decat cand va duceti sa semnati niste hartii fara valoare sau sa platiti niste comisioane ilegale pentru acele hartii,in rest dna ori este la bariera(asa cum mereu mi se adresa mie),ori este plecata cu oamenii ce ii duce la munca,ori alte minciuni grosolane.
Lucreaza cu diferti soferi ce fac transpoarte in Italia si retur cu care sustine ca sunt colaboratori ai firmei si cu care face aceste ilegalitati,nu exista colaboratori straini,nu exista firme straine care sa aiba aceste colaborari cu firma VYD OFFER LOGIC si culmea e ca pe acele hartii apar.
Mai exista un semn de intrebare mare si anume ca pe hartiile facute la firma apare numele de MIROIU IULIANA FLORINA cu semnatura si stampila firmei iar celelalte persoane de legatura ale dansei o cunosc cu numele de MONICA,cei care sunteti patiti,stiti despre ce e vorba.
Ajungeti sa platiti bani pe hartii si transport iar cand ajungeti in Italia,e mare surpriza,nici nu stiti cine va astepata acolo, ce anume vi se spune, cati bani mai trebuie sa dati si de cine anume dati si mai rau e ca nimeni nu o sa va ia in serios un contract de munca facut in limba romana si semnat la firma.Acolo unde ar trebui sa ajungeti patronul strain ar trebui sa aiba contractul vostru in limba italiana,asa este normal dar aici se face totul la firma si se promite verbal si scris locuri de munca in Italia iar cand veti ajunge acolo veti da de cu totul altceva, de cu totul alte persoane si de cu totul alta poveste.
Dintre cei mai multi abia daca isi gasesc ei ceva de munca sa faca un ban ca sa aiba de intors in tara sau apeleaza la rudele de acolo sau alerteaza familiile sa le trimita bani de intoarcere.
Facturile incasate pe contractele acelea facute la firma sunt si apar pe diferite sume, platite de diferiti aplicanti si anume:200 cu 250, 200 cu 300, 200 cu 680 etc,plus de asta ca pe contractul de mediere scrie ca sumele se platesc separat la semnarea contractului de mediere si a celui de munca,ori factura apare la total pe taxa contract mediere sau separat tot pe taxa contract mediere.
Dansa la firma si-a facut aceste oferte si contracte in baza a ceea ce i-au spus cei cu care are legaturi, adica cu acei soferi care fac aceste transpoarte de persoane si bagaje,iar la randul lor acesti soferi cunosc alte persoane de diferite nationalitati sau marea majoritate romani.
In cazul meu este vorba de dl COSOVEANU IONICA din Mehedinti care este prezentat de dansa de la firma ca reprezentantul partii italiene dar care parte nu se stie,mai nou sustine ca eu am fost trimis prin firma de plasament! Care si cum se numeste? Cine stie? Oare e posibil sa fie Cosoveanu?
Plus ca acest Cosoveanu nu a eliberat bilete de calatorie sau chitanta pe banii perceputi ca comision angajare,nu a prezentat nici un document care sa ateste ca este colaboratorul firmei sau al unei parti italiene si nici vreun certificat de autorizatie transport persoane,el facand in acea perioada transport cu o furgoneta inscrisa pe Bulgaria.
Povestea mea e lunga si complexa cand am fost tarat prin Italia de aceasta firma de doua ori si nu am ajuns la nici un loc de munca,le-am platit comisioane peste comisioane,am platit drumul,am dat bani in Italia comisioane pentru a-mi fi gasit un loc de munca,am dormit prin masina,prin spalatorii auto,prin rulote,pe la alte persoane straine si pana la urma m-am intors in tara si am decis sa iau masuri a ceea ce mi s-a intamplat,am facut plangeri catre institutiile competente asupra firmei care m-a trimis nicaieri si asupra celui care m-a tarat si m-a lasat pe unde el a gasit si a stiut si unde am fost pus sa platesc bani pe chirii si consum utilitati.
Am apelat la un avocat,am facut toate procedurile si sper ca intr-un final cei care si-au batut joc de mine si ceilalti aplicanti sa plateasca pentru toate aceste ilegalitati.
Voi cei care sunteti pacaliti,nu va lasati calcati in picioare si luptati pentru dreptatea si drepturile voastre ce vi sunt incalcate de aceste persoane fara demnitate si onoare,deoarece ei traiesc asa si le merge bine pe spinarea noastra,daca nu ne luptam nu vom reusii sa schimbam nimic.
Indiferent ce documente semnati la firma,toate sunt false si comisioanele percepute sunt ilegale.
Eu am semnat decat un contract de mediere,o oferta ferma de munca si un act aditional si cand am ajuns in Italia puteam sa le arat oricui si nimeni nu le lua in considerare.
Dupa ce am facut sesizari catre ITM si Politie si dna a fost chemata la audieri,eu nu,de atunci s-a gandit sa mai faca o hartie in plus ci anume un contract de munca ce nu l-am avut si semnat atunci cand am plecat in Italia.
Raspunsurile acestor institutii mi-au dovedit ca dansa a prezentat acel contract de munca al meu si al sotiei,va dati seama ca a a facut repede unul fara ca noi sa stim si sa-l semnam si l-a prezentat acelor institutii.
Oricum sa stiti ca indiferent daca cei de acum aveti sau nu contract de munca este ca si cum nu l-ati avea.
Plus de asta ca pe contractul meu de mediere nu apare firma cu care dansa spune ca am semnat si o alta firma,iar facturiile sunt platite numai pe contract de mediere cu numerele de dosar existente.
Toate discutiile mele pe mail cu dansa,pozele,inregistrarile,documentele,sesizarile,notificarile,persoanele patite atesta adevarul ca aceasta persoana ca si celelalte in cauza sunt cei care se folosesc de naivitatea noastra prin hartii false,identitati duble si false,documente false si toate procedurile ilegale ce le fac pentru a putea pacalii pe cei carora le promit vise.
Voi,ceilalti inselati de aceasta firma,pastrati documentele si atunci cand faceti plangere la politie prezentati si aceste documente si poate intr-un final se va dovedii ca totul este o mare pacaleala,asta odata cu aceste documente false si odata cu identitati si locatii inexistente sau gresite.
Pe aceste contracte ar trebui sa apara o adresa,un reprezentant,un cod de inregistrare valabile si verificabile in tara straina dar se pare ca pe contractele de mediere nu apare asa ceva si pe contractele de munca apar informatii gresite privind locatiile si reprezentantii de pe contract.
Pe mail-urile cu aceasta doamna mi s-a spus ca voi fi dat in judecata pentru stricare de imagine firma,dupa tot ce mi s-a intamplat si m-au pagubit cu documente false,tot eu eram considerat cel vinovat,i-am explicat dansei ca am pus pe forum doar ceea ce mi s-a intamplat mie si sotiei si cum am fost inselati,experiment prin care am trecut,nu am nascocit asa ceva din carti de povesti.
Cand i-am spus ca Cosoveanu nu ne-a dus si nu ne-a lasat unde trebuia sa ne lase conform celor spuse nu conform vreunui document,mi-a zis ca trebuia sa fac plangere si eu si dansa asupra lui,la politie,deoarece nu a respectat contractul,dar care contract,numai dansa stie!
Imi tot spunea sa le multumesc acelor persoane care ma tin in casa lor, persoane care nu au nici o legatura cu aceasta doamna de la firma si carora le-am platit cazare si utilitati, astfel ma aruncau in drum.Si uite asa am ramas cu datorii si nu am vazut nici un loc de munca.
In perioada in care am stat la acea doamna in Italia, acest Cosoveanu aducea mereu persoane acolo, persoane aduse de el sau persoane care plateau comisioane firmelor ce ziceau ca trimit oameni la munca.Acest Cosoveanu lua bani pe transport si comision ca aducea persoane la munca si le lasa pe unde stia si cunostea in Italia si le spunea sa astepte pana vine cineva sa ii ia la munca,unde nu se stia si unde trebuiau sa dea alte comisioane la cei care urmau sa le gaseasca de munca dar nu garantau cu nimic si nu aveau nici un drept.
Pe mine si sotie cand veneau persoane straine aduse de dna la care ajunsesem ni se cereau comisioane si ni se spunea ca sa nu zicem sa suntem trimisi din partea MONICAI ca nu ne va lua la munca dar nici asa nu ne lua nimeni la nici un fel de munca,mai ales ca cuplu,italienii preferau femeile si daca cumva le ducea la munca, nicidecum nu coincidea cu ce scria pe hartiile facute la MIROIU SAU MONICA, nimeni de aici nu lua in considerare niste hartii facute in limba romana cu date incerte.Aici era cu totul altceva,practic ajunsesem intr-un cerc si eram plasati pe la diferite persoane,ni se cereau comisioane si nu am fost dusi la nici un loc de munca,nici asa.
Practic ce semnezi si platesti in tara nu coincide cu nimic cand ajungi in tara straina,acolo legatura se rupe,ei asa traiesc si asa produc bani,exista un cerc vicios bine pus la punct de aceasta mafie care plaseaza persoane in diferite locuri percepandu-le comisioane si care sunt inselati prin documentatii false,nimeni nu iti garanteaza nimic si iti ofera drepturile care ti se specifica in documentele facute la firma VYD OFFER LOGIC atunci cand ajungi in tara straina, aici esti pe cont propriu si te descurci cum poti, garantia contractelor aici NU EXISTA.

| Predator30 explică (pentru mariusp1119):

Multumesc anticipat pentru tot ce ai mi-ai scris, foarte util si respect pentru tot ...numai bine o zi buna! Am plecat prin alta firma

| mariusp1119 a răspuns (pentru Predator30):

Aceasta firma CODENY REALJOB din Mioveni este copia fidela a ceea ce a fost VYD OFFER LOGIC din Pitesti, daca cunoasteti fenomenul inseamna ca firma asta este doar o schimbare de nume pentru a se scutii de datoriile si persoanele inselate cu documentatii false.
Astfel, dupa ce firma VYD OFFER LOGIC din Pitesti str.Republicii,Nr.162,cam.1 etaj.1 a dat destule tepe si a inselat sute de persoane printre care si eu( eu am si chemat-o in instanta),a bagat firma in insolventa adica in faliment,si-a inchis sediul din Pitesti si s-a inregistrat cu un al nume intr-o alta locatie din Mioveni si anume CODENY REALJOB din Mioveni, strada Parasti, bl.R9,sc.A,etaj 5, ap.38.
Asa se practica in Romania,iti faci o firma,dai tzepe cat tine si apoi o bagi in insolventa, deschizi alta si tot asa, uitati cum se lucreaza in tara asta si inca merge de minune....va dati seama cate firme au mai avut inainte si cate vor mai face dupa,o firma serioasa se pastreaza mult timp pe piata dar astfel de porcarii sunt doar de fatada si doar pentru a insela lumea,eu cunosc fenomenul si stiu exact cum lucreaza,sunt satul de ei si imi e scarba de astfel de persoane.
Cum VYD OFFER LOGIC a fost o firma tzepara cu rang inalt asa va fi si aceasta CODENY REALJOB,s-a facut doar schimbare de nume in rest totul este si va fi la fel,daca vreti sa fiti ruinati apelati cu incredere la aceasta firma.
Cei de la firma ma cunosc destul de bine si stiu cine sunt si despre ce vorbesc,le-am spus ca eu trebuie sa imi recuperez banii de la ei,bani dati degeaba,bani aruncati in buzunarele lor pentru minciuni ordinare,documente si inscrisuri false si semnaturi in fals,am documente de la autoritati care atesta asta si ei stiu acest lucru,le-am spus si le voi repeta ca atata timp cat ei nu se vor revansa fata de mine si sotie si de celelalte persoane inselate care si-au cerut drepturile furate de acesti nenorociti,in tot acest timp ii voi trage la raspundere in toate modalitatile posibile,ei stiu asta si le-am spus inca de la bun inceput,nu asa sta treaba si nu asa se face daca esti om corect, deci caut dreptatea si sper ca o voi gasi.
Daca vreti mai multe informatii intrati si pe forumul Vyd offer Logic, am pus aici si dosarul de insolventa!

http://www.myjob.ro/forum/viewtopic.php?f=43&t=1456

http://lege5.ro/......cial-arges

Atentie mare la aceste firme ca doar 1% sunt reale, adica 1% isi fac treaba cum trebuie, informati-va bine inainte si va veti da seama ca sunt niste nemernici!

| Predator30 explică (pentru mariusp1119):

Vreau sa te felicit pentru tot ceea ce faci si iti urez tot bine din lume si sper sa ai norocul sa te realizezi si ma bucur ca mai sunt oameni ca si tine in Romania, putine persoane te ajuta in ziua de azi si daca nu erai tu poate viata mea nu era cum e acuma, adica pot spune ca eram un tanar pierdut avand prea mare incredere in aceasta firma, la un momendat chiar i-am si sunat si eram pe punctul de a face actele si sa platesc dar acuma sunt la facultate si imi merge foarte bine, iti multumesc ca m-ai ajutat! Stima si respect.

| mariusp1119 a răspuns (pentru Predator30):

Ma bucur sa aud asta! Mult succes in continuare!