| tudorvolcano a întrebat:

Ar trebui oare separată categoria Legislație, Politic, Social, în două categorii?
Văd că mare parte din întrebări au de-a face cu domeniul juridic, aș considera corect să separăm categoria Legislația în 2 categorii: Legislativ, Juridic, pe de o parte, și Politic, Social, pe de altă parte.

Avem deja 2 secțiuni diferite: una pentru Coronavirus, și alta pentru Sănătate, mi s-ar părea corect ca politicul să fie separat de juridic, ca să primească mai rapid răspunsuri cei care au întrebări juridice, căci noi cei care punem întrebări din politic și social, se poate să apărem în fața celor care au întrebări juridice importante, pentru că întrebările noastre sunt mai recente.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca n-are rost separarea, avand in vedere ca la aceasta categorie sunt mult mai putine intrebari si raspunsuri decat la alte categorii.
Important ar fi ca la legislatie sa raspunda doar cei care stiu legislatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nevoie de separare, fiindca nu se primesc "mai incet" sau "mai rapid" raspunsurile pe nici o categorie, fiind doar o impresie eronata.
Totul depinde de adultii care raspund aici, fiindca un copil nu va fi capabil sa raspunda la intrebari despre legislatie, juridic, politica sau alte categorii care necesita o experinta in domeniu sau de viata, iar acei adulti au si ei joburi, asadar vin cand au timp liber si chef sa raspunda, de aceea nu vei vedea niciodata la actegoria asta, prea multe raspusnuri, fiindca forumul asta are 90% copilasi.
Intrebarile le poti selecta dupa categorie, sau pur si simplu te uiti peste toate, in oridinea postarii lor.

| Brizbriz a răspuns:

Cum era aia?
is not broken, don't fix it
(nu e stricat, nu il repara)
trebuie sa ai un motiv care sa te deranjeze, real, ca sa ceri o schimbare, mai ales ca sunt multi care nu percep categoria cand pun o intrebare