| aimullah123 a întrebat:

Are Ucraina vreo sansa sa isi ia inapoi Peninsula Crimeea?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie, pentru asta ar trebui sa castige razboiul cu Rusia si apoi sa se schimbe conducerea rusa.

| darrio2007 a răspuns:

In conditiile actuale e greu de crezut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mă îndoiesc sincer.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mai continuă, riscă să nu mai existe.

| Holiday a răspuns:

Acum 30 si ceva de ani, in urma pierderii unui razboi, si a dezastrului economic in care ajunsese, URSS s-a destramat. E foarte posibil ca si Federatia Rusa sa urmeze fix acelasi drum. Sa nu uitam ca Rusia, istoric vorbind, este doar o regiune in jurul Moscovei, care pana la 1723 se numea Moscovia. Restul sunt colonii ale Imperiului Rus. Dar chiar si daca nu se destrama, e posibil ca Ucraina sa revina la granitele din 1991, adica sa isi recupereze Crimea. Depinde cum se va desfasura ofensiva ucrainiana din primavara/vara asta.

| gabicoo a răspuns:

Nu cred!
Va fi un compromis în final! Ucraina va supraviețui dar redusă teritorial! Crimeea va rămâne rusească!

| ReddY25 a răspuns:

Slabe șanse

| LordCristobal a răspuns:

Cu putin efort si ambitie au sanse.

| goguPatent a răspuns:

Cred ca Crimeea va fi moneda de negociere cu Rusia si totodata compromisul Ucrainei

| BeingSelfless a răspuns:

Ucraina 100% nu va primi Crimeea, întrebător este ce se va întâmpla cu noile regiuni.