| anastasia0606 a întrebat:

Argumentati optiunea,, pentru " sau,, contra " introducerii votulu obligatoriu in Romania.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ar fi sa fie obligatoriu atunci ar trebui sa punem pe hartie (duceti-va toti in p... mamii voastre cu coruptia voastra) oricum nu sunt de acord pentru ca sunt persoane care nu pot pleca de acasa sa voteze.

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

CONTRAstraight face
o baba de 80 de ani ar fi obligata sa voteze ca asa le vine lor chef?:] toti pustanii care si-au luat buletinu la 14-15 ani, chiar ar avea chef sa voteze?rolling on the floor
ar fi aiurea votu' obligatoriu cand li se scoala lor.