| nicusor95 a întrebat:

As vrea sa fac o reclamatie la institutiile statului care se ocupa cu frauda.e vorba de un patron care are o firma de constructii care are castiguri de vreo 20 de ori mai mari decat cele declarate, are 10 muncitori la negru si decat un angajat.nu stiu la cine sa apelez.va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama la ANAF sau la Directia Judeteana a Finantelor Publice.

| AFR81 a răspuns:

Mare sifonar esti si tu... Glumesc, foarte bine faci ca vrei sa denunti o ilegalitate. Mergi la ANAF.