| va5iok96 a întrebat:

Asa o situatie.Acum aproape 1 an in urma, am avut un accident rutier cu motocicleta(scuter)49cm3,la care dupa regula circulatiei rutiere eu nu eram vinovat,deoarece nu mi sa cedat,eii infine,si cel care m-a lovit sia recunoscut vina,si mi-a spus sa nu chem politia rutiera pentru ca el imi va repara motocicleta,si am vrut sa facem omeneste,eu la rindul meu n-am chemat politia si el mi-a luat motocicleta sa o repare,a trecut jumate de an,el nici nu sa atins de ia,si i-am spus ca sa mi-o repare cit mai repede, si peste ceva timp ma suna si imi spune ca a reparato.Mam dus si cind am privito,nu mi-a placut deloc felul in care a reparato,am dat sa merg putin cu ia,ma temeam sa nu cada vo roata sau ceva, si i-am spus sa o repare normal, si iar astept vo jumate de an. Spuneti-mi cum sa fac sa-mi recuperez motocicleta cit mai rapid? si dac ma pot adresa la politie pentru a lua masurile necesare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte tarziu sa te adresezi politiei, trebuia sa anunti imediat accidentul.
Totusi poti incerca sa-l presezi cu asta.