Întrebare recomandată | WalterWhite a întrebat:

Azi se poate vota dintr-o alta localitate?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nu se poate vota in alta localitate si nici macar in alta sectie de votare decat aceea la care esti arondat.
Ca exceptie se poate vota daca ai acolo resedinta (flotant) si esti inscris in lista electorala permanenta.

| michelia a răspuns:

Nu, se poate vota doar unde ai domiciliul.
S-a publicat asta in multe locuri.
http://www.evz.ro/......14757.html

| CannbalCorpse a răspuns:

Da se poate sunt centre de votare speciale. Sper că te.am putut ajuta!

| Flaviucu a răspuns:

Da, chiar si din alta tara.

| PotatoMustDie a răspuns:

Nu poti, aia se uita la localitatea din care esti si trebuie sa corespunda cu localitatea in care este sectia de votare.

| C8PILUcool a răspuns:

Nu

| C8PILUcool a răspuns:

Micheila in sfarsit cineva cu capul pe umeri, doar la prezidentiale se poate vota din alta localitate/tara

| Alexandra7201 a răspuns:

Nu, pentru ca sunt alegeri locale.

| gazaru a răspuns:

Nu in niciun caz

| Ivonaa a răspuns:

Nu se poate, deoarece voturile sunt locale, nu poți vota din altă localitate pentru localitatea din care provii. Probabil doar la centre speciale.

| YSH a răspuns:

Da se poate

| Snaky12 a răspuns:

Da. detalii ai aici https://epicfreeprizes.com/? ref=1795643

| alexandraflorentina58 a răspuns:

Da se poate

| Kosmo a răspuns:

Da se poate! Pentru ca votarile sunt in toata romania..Si zicem ca votezi pe o persoana sa fie presedinte trebuie sa voteze oricine vrea...