| Cozma_Marius_1997 a întrebat:

Buna, a fost o bataie in curtea mea, au intrat peste mine niste tigani, m-au lovit cu o piatră in cap, am o rană deschisă. Am fost la spital si politia mi-a spus sa merg la un medic legist, cate zile as primi pentru o lovitură ca tentativa de omor?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numarul de zile necesar pentru ingrijire depinde de ce va stabili medicul legist. Tentativa de omor este doar cand ti-a fost pusa in primejdie viata si asta o stabileste tot medicul legist, dupa ce te consulta.