| puşasefa a întrebat:

Buna! Acum, desfasurandu se greva profesorilor eu nu mi am motivat absentele, care sunt peste numar de 20. Credeti ca mi se va scadea nota la purtare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element esential, respectiv daca la scoala ta s-au tinut orele, profesorii neparticipand la greva sau nu s-au tinut, acestia participa la greva.
Daca s-au tinut orele atunci vei avea absente nemotivate si la 20 de absente se scade un punct din media anuala la purtare.
Daca nu s-au tinut orele nu ai absente.
Cele 20 de ore pot fi motivate si de parinti.

| sierra1 a răspuns:

Au rămas peste 20 nemotivate dar sub 40? Pierzi un punct. Nu-i mare pagubă

| ReddY25 a răspuns:

Gândește-te că cineva a avut peste 100 nemotivate happy