| GabrielaIulia a întrebat:

Buna, am 16 ani si stau in Germania din 2015. Am terminat Mittelschule am luat Quali si acum am început un Ausbildung la care as vrea sa-mi dau Kündigung (demisia) pentru ca nu imi place. As vrea sa dau in România la liceu dar daca ar merge in online sa locuiesc încă in Germania dar sa fac liceul romanesc in așa fel sa dau bacul exista vreo modalitate?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu exista forma de fara frecventa la liceu, exista doar formele cu frecventa la zi, cu frecventa la seral si cu frecventa redusa.