| MisaelM a întrebat:

Bună,
Am două întrebări.

Mi-a fost suspendat permisul de conducere pe o perioadă de 60 de zile în Timișoara țin să menționez că domiciliul meu e in Suceava.

1. De unde o să-mi ridic permisul după data suspendări? Din Suceava sau Timișoara.

2. După perioada de 60 de zile dacă încă nu mi-am ridicat permisul de la polițe pot să conduc mașina?

Mulțumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Il ridici din Suceava.
2.Nu poti conduce legal, daca esti prins vei fi amendat pentru ca nu vei putea prezenta permisul de conducere.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Permisul iti va fi trimis acasa sau vei primi hartie sa mergi sa-l ridici de la sediul politiei de langa casa ta.

2. Nu, nu poti sofa masina fara permisul auto in mana, fiindca este ilegal si daca esti prins te alegi cu dosar penal.