| anonim_4396 a întrebat:

am o amenda de platit la primarie, pentru radar, si cand am fost sa imi schimb buletinul nu a vrut sa imi dea adeverintza de la primarie pentru ca nu mi-am platit amenda, au voie sa faca asa ceva? thinking eu nu prea cred...thinking funditabig grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca procedura nu este legala dar se practica. In mod normal ar trebui sa inceapa procedura de executare silita daca nu ti-ai platit amenda si nici n-ai contestat-o in instanta. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Andu_7395 a răspuns:

Ba crede-o happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea crezi, dar ti se intampla. Nu este legal, dar meriti! Invata sa fii responsabila, iresponsabilo!

| razwan3l a răspuns:

Da au voie deoarece daca tu nu platesti amenda iti intra la impozit si cand vrei ceva la primarie te-o prins exact asa ai patit tubig grinbig grin vitezomana mica tongue