| gini92 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare care ma poate ajuta sa invata pentru scoala de soferi fara carte ai ce site buna gasesc sa ma pregatesc? Si la sala este greu? Dau funda

Răspuns Câştigător
| gardianuf a răspuns:

Nimic nu este greu daca te pregatesti din timp, legislatie de obicei o inveti facand chestionare. Un site ar fi : http://www.i-drpciv.ro/, vei gasi foarte multe variante daca vei cauta pe net, bafta!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta, doar tu te poti ajuta.
Studiaza legislatia rutiera, in principal OUG 195/2002, rep. in 2006, Regulamentul de aplicare al acesteia si Ordinul MAI nr. 268/2010, toate cu modificarile si completarile ulterioare, le gasesti actualizate pe drpciv.ro. Tot aici poti face si chestionare.
La sala nu este greu, bineinteles daca stii legislatia rutiera.

| Brigi_Salanki_1993 a răspuns:

Scoalarutiera.ro eu de aici am invatat si am luat cu 25.Nu este greu daca inveti...