| buditza a întrebat:

Buna!
as dori sa-miraspunda cine stie despre urmatoarea problema:-AMprimit de la APIA o subventie pentru. infiintarea unei culturi de grau pe o sur. de 1, 5 ha
in 2007.Cultura de grau am infiintat-o, dar o parte din recolta a fost compromisa, mai exact, n-a rasarit, si atunci am luat hotararea sa"intorc" graul si am pus fl.soarelui pe o sup. de 0, 5 ha
La fotodetectie nu s-a gasit toata supr. de grau, deoarece infiintasem. alta recolta, drept pentru.care APIA. ma someaza sa returnez suma data de ei la inceput, plus penalitatile din 2007 pana acum. ce pot face pentru. a nu plati aceasta suma? VA ROG, AJUTATI-MA!

1 răspuns:
| cobzare a răspuns:

Nu poti face nimic pentru ca ei iti dau acei pe pentru o anumita cultura, iar tu trebuie sa pui acea cultura, trebuie sa le dai banii nai ce sa faci daca nu poti sa iti ia casa sau altceva