| AleDia a întrebat:

Cat este alocatia (pentru copii) in Anglia? Dar in SUA? Si de ce l-a noi (in Romania) este alocatia asa mica?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce la noi prețurile cresc în pragul sărbătorilor în comparație cu celelalte țări unde scad?
De ce la noi sticla de ulei comestibil este de 3-4 ori mai scumpă în comparație cu țările U.E?
De ce la noi s-au tăiat salarile și s-a dat și afară?
La noi, ca la nimeni!
Pa, pa.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiam ca SUA ofera astfel de alocatii... s-ar putea sa nu fie adevarat ce sustii.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Alocatiile,somajul si orice ajutor social, se acorda in functie de produsul intern brut pe cap de locuitor.Iar la noi il,, papa,, guvernantii si avem foarte putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ne ataga in occident si apoi sa ne saraceasca de tot,o saracie mondiala. deja de cand am intrat in UE, multi si-au parasit tara natala pentru tari ca Italia, Spania, la inceput era bine dar acum e din ce in ce mai rau. Ca sa prinzi ceva, trebuie sa momesti undeva, nu crezi?

| deadwillow a răspuns:

Eh...la noi asa e. Noi suntem prea prosti, dar aia e...

| Zitronen a răspuns:

Pentru ca Romania si Guvernul arunca banii!
Ceaohappy

| Radamel a răspuns:

Nu stiu cat e in Anglia sau in SUA dar stiu ca daca parintii mei si cu mine plecam in Austria sau Germania, alocatia lunara este de 150 de euro, deci o gramada de bani fata de 10 euro in tara noastra draga, Romania.

| Allrx a răspuns:

Nu stiu cat este alocatia in aceste tari, dar stiu de ce e asa mica alocatia din tara noastra. Compara tarile astea si economiile lor, noi suntem niste saraci in economie fata de ei