| AlexMaftei2001 a întrebat:

Cum poți verifica cu câte ore ești angajat pe cartea de munca?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista carnet de munca din 2011, exista doar contract individual de munca, din care si angajatul primeste un exemplar si in contract este prevazut timpul de munca, normal sau partial.
CIM se inregistreaza si la ITM (Revisal), asa ca si acolo se poate interesa angajatul.

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa exemplarul tau din Contractul de Munca, validat (prin numar de inregistrare).
Dupa angajare, in maxim 1 luna dupa semnarea contractului, trebuia sa primesti un exemplar original, inregistrat.

| darrio2007 a răspuns:

Esti angajat la firma, nu pe cartea de munca.
Ca sa afli asta, citeste contractul facut la angajare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiți în contractul de angajare pe care l ai semnat.