| danicristian a întrebat:

Buna
Cum se numeste unitatea de unde scoti cazierul juridic?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este Serviciul de cazier judiciar din cadrul inspectoratelor de politie.
Certificatul de cazier judiciar se poate obtine de la orice unitate de politie de la locul de nastere, domiciliu sau resedinta.

| darrio2007 a răspuns:

Politie.

| Decrepit a răspuns:

Nu se "numeste".E sectia de politie de care apartii.Iti dai seama de care sectie apartii, raportandu-te la zona in care stai.De acolo se elibereaza cazierul juridic, platesti o taxa de 10 lei si in 2-3 zile, maxim, se elibereaza. Poti sa te informezi mai bine de aici, unde se explica mai clar : http://adprice.ro/cum-sa-iti-scoti-cazierul-judiciar/

| Alecsandra95 a răspuns:

Politie.

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

De la politia -evidenta populatiei

| addyy77 a răspuns:

Cazierul juridic se scoate de la Inspectoratul de Politie Judeteana de unde locuiesti!