Întrebare recomandată | Strongman a întrebat:

Daca as pune pe youtube un film sau orice alt material asupra caruia nu am drepturi de autor, ce as putea pati? Poat sa fiu dat in judecata sau sa-mi de-a vreo amenda? MULTUMESC si dau FUUUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de proprietarul/cel care are drepturile de autor asupra continutului. De regula doar te avertizeaza si sterge continutul dar te poate da si in judecata si sa solicite daune materiale (o anumita suma de bani).

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pune si tu la descriere si la inceputul "filmului" de unde l-ai luat, ce muzica e aia, sau pur si simplu ca nu detii nici un drept asupra acelui material.Mai bine e sa scrii de unde l-ai luat.De exemplu daca vad ceva pe site-ul cuiva si vreau sa il pun si pe al meu il pun si spun de unde am luat acel ceva.

| Iwao a răspuns:

Avertizare,nu-l stergi, inchidere cont.

| putush89 a răspuns:

Nu patesti nimic