| BlueFox a întrebat:

doresc sa imi curat calculatorul, dar are un sigiliu de garantie. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca nu mai este in garantie, il poti desface tu. Daca inca este, mergi cu el la un service specializat pentru asa ceva.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa l asa, nu ai ce umbla tu in el, daca rupi sigiliul pierzi garantia, desfacind capacul unitatii tu nu stii sa il cureti profesionist cum o face firma, rupi ceva prin el il strici si ducindu l la reparat firma vede ca ai rupt sigiliul si nu il vor repara gratis, te vor costa scump reparatiile. Asa fiind in garantie, orice reparatie curatare va fi gratuită.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este inca in garantie, te sfatuiesc sa-l duci la ei sa ti-l curete, ca de faci vreo boacana si-l desfaci tu si-l strici, nu mai are garantie.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca calculatorul inca e in garantie, atunci il poti duce la curatat la service-ul desemnat pentru reparatii in garantie.
Daca calculatorul a iesit din garantie, atunci se poate desface sigiliul si se poate curata.

Dar daca aceste elemente de baza nu le cunosti, inseamna ca nu te stii la curatirea coolerului, ca urmare iti recomand totusi sa-l duci la un service, altfel risti sa ramai cu pagube, poate va trebui sa-ti iei alt PC, ca asta se va arde.