| ValentinGeorge22 a întrebat:

"Bună! Mă întrebam recent dacă, în vederea intrării României în Spațiul Schengen, posturile de muncă în cadrul Poliției de Frontieră vor scădea. Mă pregătesc pentru Academia de Poliție și îmi este teamă pe termen lung.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca vor scadea si apoi, chiar daca vor scadea, nu ramai fara munca, vei fi repartizat in alte structuri ale politiei.

| doctorandus a răspuns:

Hmm... nu cred. Marile probleme ale Romaniei cu imigrantii incep de la intrarea in Schengen.

| ioana748 a răspuns:

Este un domeniu unde vor avea mereu nevoie de personal.
Doamne ajuta,