| danydanydany a întrebat:

o intrebare am si eubig grin
Am gasit zilele astea in podul casei un pistol PROTECTOR AUTOMATIK MODEL 95, CALIBRU 8 mm, Made in Germany PB 387.
Asi vrea sa imi dati cat mai multe detalii despre pistol.
Din ce an este?
Daca se achizitioneaza la muzeu?
Ce pret are?
Cat mai multe detalii despre el!
Multumesc Mult!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu glumesti si nu este de jucarie du-te si-l preda imediat la politie, atfel poti fi pedepsit pentru detinere ilegala de arme de foc. Nu te juca!

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Deci tu gasesti un pistol si-l predai? in primul rind nu trebuia sa intrebi nimic, apoi sa faci rost de munitie si sa-l pastrezi. Romania e o tara f periculoasa, nu poti sti cind vei avea nevoie de o arma ca sa te aperi. crezi cumva ca politia exista ca sa te apere pe tine si ca vei avea de cistigat ceva din respectarea legilor? sorry, traiesti in Romania, ar trebui sa accepti realitatea.

| danydanydany explică:

Am predat pistolu la politie