| Gabitzu_Gabi_1992 a întrebat:

Bună seara am auzit că se poate face un act pe casă (pe un teren) prin act de donație. Îmi poate spune și mie cineva dacă se poate sparge acest act? Dau Fundă Vă Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate face un Contract de donaţie la Notarul Public!
Evident, în anumite condiţii, şi acest contract poate fi atacat în Instanţă...

Vezi alte detalii în Art. 1011-1033 ( pag. 147-150 ) din Noul Cod Civil ( actualizat ) de la linkul :
http://www.avocatconstanta.com/Noul%20Cod%20Civil%20actualizat.pdf

Toate cele bune.