| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,am o masina pe care am reparat-o la un mecanic independent, prima reparatie a fost bine, acum, a primit bani de manopera si bani de piese si nu mi le arata.Lungeste reparatia masinii din diferite motive, am ajuns deja la 4 luni.Nu am vreun act prin care ii incredintez banii si ce reparatii trebuie sa faca,dar nu ma inteleg cu el,nu sunt sigur ca masina mea e in starea esentiala, cu piesele ei si ca el e in stare sa le schimbe. Vreau sa stiu va rog, daca este vreo metoda legala de a-l trage la raspundere, multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| MambaMov913 a răspuns:

1 Verifica daca atelierul e inchis. 2 Verifica daca omul nu foloseste masina. 3 Mergi la politie si fa reclamatie. Sper ca te am ajutat

| BlackLight1987 a răspuns:

Păi dacă i-ai dat banii, in mana (Nu printr-un virament bancar), iar toata lucrarea se face la "negru", nu prea ai ce sa faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o plangere la opc, asta presupunând ca e macar un service cu acte. Daca nu, nu stiu la ce te asteptai cand ai ales solutia asta

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face reclamatie la protectia consumatorilor sau sa-l dai in judecata, bineinteles daca ai probe in sensul celor expuse.