| imihaistoian a întrebat:

Am primit aprobarea pentru reparatia masinii mele dacia logan, imi spuneti si mie va rog un service autorizat foarte bun din Bucuresti sau un mecanic?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice reprezentanta Dacia. Numeni nu o sa iti repare masina mai bine ca cei de la un dealer autorizat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce are masina ta...
Daca vorbesti de autorizatie pentru reparatie, probabil masina ta a fost avariata intr-un accident, deci ai nevoie de un service ce face tinichigerie.
Fiind vorba de un Logan (fie el si din 2016), te sfatuiesc sa alegi orice service care are aparat de sudura MIG (daca reparatia necesita sudare), si cabina profesionala de vopsit.
Loganul e o masina simpla cu tabla destul de proasta, trebuie doar sa eviti sudura cu flacara (autogen), sa dai de niste tinichigii pasionati (care stau si grunduiesc interioare, suprapuneri, etc), si un vopsitor priceput, ca sa nu se vada diferenta dintre elementele vopsite in fabrica, si cele reparate.
Eu am plecat din service autorizat, unde se faceau lucrarile cu autogen, si lucrez acasa intr-un garaj modest, cu sudura MIG. Fac lucrari cel putin egale cu cele din service-ul din care am plecat, iar preturile la 'particulari' ca mine sunt la jumatate.